Merhaba Ziyaretçi
Forumumuza hoşgeldiniz.Sitemizi daha yararlı şekilde kullanabilmek için lütfen kayıt olun veya giriş yapın.

Red Dead Online'da İlk Girildiği Zaman Yapılabilecekler

VK medya

redm

RedM Türkiye
Yönetici
Yönetici
Kayıtlı Üye
Katılım
4 Ara 2020
Mesajlar
77
Tepkime puanı
6
Merhaba, RedM Kullanıcıları,

Red Dead Online'ye ilk girildiği zaman yapılması gerekenler ve kolayca vakit geçirebilmeniz için yapılması gereken şeyleri bu rehber konusu üzerinden öğrenebilirsiniz.
Çete ve kamp sistemi


Red Dead Online’da yapılabileceklere geçmeden önce oyunun çete ve kamp sistemini anlatmam gerekiyor. Aslında bu kısma oyunu 45 dakika kadar oynadıktan sonra geçiliyor ama yine de sistemi önceden bilmekte fayda var. Oyunda her oyuncu birer birey olarak yer alsa da "Posse" denilen çeteleri kurmak ya da bu çetelere katılmak önemli. Çeteler geçici ya da kalıcı olarak kurulabiliyor, geçici çeteler ücretsiz ama kalıcı bir çete kurmak için 200$ ödemek gerekiyor. Eğer herhangi bir çeteye dahil olmazsak, haritanın belli noktalarında bireysel kamplar kurabiliyor, bir çeteye üye olduğumuz zaman ise çetenin kampını kullanabiliyoruz. Bu kamplar “güvenli bölge” anlamına geliyor ve beyaz bayrak çekersek başımıza hiçbir şey gelmiyor. Öte yandan katalog üstünden satın aldığımız tüm eşyalar da kamptaki Delivery Box’a geliyor.

Serbest dolaşım görevleri ve etkinlikleri

Söylediğim gibi, belli bir noktadan sonra oyun bizi özgür bırakıyor ve haritada serbestçe dolaşmak mümkün oluyor. Bu noktada serbest dolaşım görevlerine (Free Roam Missions) ve serbest dolaşım etkinliklerine (Free Roam Events) katılabiliyoruz. Görevler genellikle oldukça basit ve süreye dayalı olurken, etkinlikler ise oyuncuları karşı karşıya getiren mücadeleler şeklinde hazırlanmış. Öte yandan hiçbir şey yapmayıp haritada boş boş dolanırken diğer oyuncular tarafından sebepsiz yere öldürmek kaçınılmaz oluyor. Oyunda huzuru sağlamak isteyen yapımcılar “Parley & Feud” adlı bir sistem hazırlamışlar. Eğer bir oyuncu bizi üst üste öldürmeye devam ederse bu iki seçenekten biri tercih edilebiliyor. Parley seçildiği zaman 10 dakika boyunca iki oyuncu birbirini vuramıyor, Feud seçildiği zaman ise -karşı taraf kabul ederse- iki oyuncu beş dakikalık bir mücadeleye girerek birbirini öldürebiliyor ve bunun skoru tutuluyor.
Race Series

Her türlü hava, kara ve deniz aracının yer aldığı GTA Online’de sayısız yarış etkinliği yer alırken, yarış konseptinin Red Dead Online’a da gelmesi beklenen bir şeydi. Bu noktada oyunda sadece atların var olması yelpazeyi biraz kısıtlıyor elbette ki. Buna rağmen haritadaki damalı bayraklara giderek yarış etkinliklerine (Race Series) katılmak mümkün. Oyunda üç farklı yarış türü mevcut; Lap Races ile belli rotalar üzerinde tur bazlı yarışlar yapıyor, Point-to-Point ile belirlenen iki nokta arasını en hızlı geçen olmaya çalışıyor, Open Races ile haritaya serpiştirilmiş işaretli noktaların tümünden istediğimiz sırayla geçiyoruz. Yarış içeriği ilerleyen haftalarda, aylarda mutlaka zenginleştirilecektir tahmin ediyorum. Kim bilir, belki işin içine at arabaları da dahil olur ve GTA’daki taksicilik mantıkla kasabadan kasabaya yolcu taşırız!
 
Üst Alt